سئو چیست؟

بهینه سازی موتور جستجو یا SEO (سئو) که مخفف search engine optimization است، هنر و علم افزایش ترافیک و بازدید سایت است. سئو تلاش می‌کنند رتبه‌بندی سایت در موتورهای جستجو را ارتقا دهند.

سئو و رتبه سایت

سئو یا بهینه‌سازی سایت، به شما این امکان را می‌دهد تا به ازای کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارتان، در نتایج اولیه جستجوی گوگل قرار بگیرید. با سئو می توانید تجارت و کسب و کار خود را متحول کنید و یا بازدهی را افزایش دهید.

به درصدهای زیر توجه کنید:

  • آیا می‌دانید ۹۴٪ کاربران فقط بر روی نتایج ارگانیک کلیک می‌کنند؟
  • آیا می‌دانید ۹۳٪ ورودی سایت های بزرگ از موتورهای جستجو است؟
  • آیا می‌دانید ۹۰٪ کاربران با دیدن صفحه اول تصمیم می‌گیرند سایت شما را ترک کنند یا بیشتر بمانند؟
سئو و افزایش فروش

چرا بهینه کردن سایت اینقدر اهمیت دارد؟

اکثر کاربران اینترنتی صفحات مورد نظر خود را از موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل، بینگ و یاهو پیدا می‌کنند. پس سئوی مناسب، شاهراه شما برای رسیدن به بازدید بیشتر است.

علاوه براین موتورهای جستجو همان چیزی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند که آن‌ها به دنبالش هستند؛ به همین دلیل در مقایسه با تبلیغات اینترنتی مشتریان اعتماد بیشتری به سایت شما خواهند داشت.
کلمات جستجو شده توسط کاربران در موتورهای جستجو اهمیت بالایی دارند، تحقیقات نشان‌داده‌ جذب بازدیدکننده زیاد از طریق گوگل می‌تواند موفقیت هر شرکتی را تضمین کند.

بازدید به‌دست‌آمده از روش‌های سئو بر هر نوع تبلیغ برتری داشته و در دراز مدت هزینه کمتری را نیز به کسب و کار شما تحمیل خواهد کرد.

با این راهکار می‌توانید مشتریان خود را چند برابر کنید و فروش خود را افزایش دهید.

ما در پایگاه دانش یوایکس نت، مقالات تخصصی زیادی برای سئو و بهینه‌سازی سایت برای شما نوشته‌ایم. با مطالعه این مطالب دریچه تازه‌ای از تکنیک‌ها و ترفندهای سئو بر روی شما باز می‌شود و می‌توانید سایت خود را بهبود ببخشید و به کسب و کارتان رونق بخشید.

پایگاه دانش یوایکس نت

نمونه پروژه سئو و بهینه سازی سایت