کتاب طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان
مرور کلی

کتاب طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان شامل 100 درس است که در بخش‌های مشخصی گروه‌بندی شده و تقریباً روند واقعی تجربه کاربری در پروژه های عملی را دنبال می‌کند. بنابراین شما الآن در اولین جایگاه شغلی خود بعنوان طراح تجربه کاربری قرار گرفته‌اید. زمانی که خواندن کتاب را شروع کنید، این حس را خواهید داشت که در کنار تیمی مشغول کار هستید. در این کتاب چیزی پیدا نمی‌کنید که شامل نمودار یا جدول بوده و به آن خیلی عمیق و ریز پرداخته شده باشد. این کتاب بر این اساس طراحی شده که یک مرجع خوب برای طراحان و کسانی که می‌خواهند درباره تجربه کاربری بیشتر بدانند، باشد. درس‌های کوتاه همراه با شوخ طبعی‌های نویسنده، خواندن آن را جذاب کرده است. 

تمام این صد درس مستقل هستند و شما مجبور نیستید که درس‌ها و فصل‌ها را به ترتیب بخوانید. پس اگر می‌خواهید فصل مشخصی را بخوانید و یا به عنوان یک منبع علمی از آن استفاده کنید، این کار امکان پذیر است.

اهداف کتاب طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان:

هدف اصلی نویسنده این است که تک تک خوانندگان این کتاب را به طراح تجربه کاربری تبدیل کند. در ادامه بیشتر سمت این داستان خواهید رفت و کتاب را به دوستان خود معرفی خواهید کرد و این کار باعث تعلیم طراحان بیشتری خواهد شد؛ چرا که فرمول‌ها و نکات جالبی در این کتاب یاد خواهید گرفت که شما را به جستجوی بیشتر و عمیق‌تر هدایت می‌کند.

می خواهم کتاب را سفارش دهم

اگر می‌خواهید طراحی تجربه کاربری را آغاز کنید، کتاب مناسبی را انتخاب کرده‌اید. زیرا در آن درس‌هایی برای یادگیری سریع طراحی نرم‌افزار و وب سایت وجود دارد. کتاب طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان روند واقعی طراحی تجربه کاربری را از آغاز تا پایان دنبال می‌کند. بنابراین می‌توانید مهارت‌هایی را که می‌آموزید به مرحله عمل بیاورید. مطالب بر اساس تجربه‌های کاربری مطرح شده در وبلاگ آقای “جوئل مارش” نوشته شده است و برای مدیران، برنامه‌نویسان، طراحان، بازاریابان و همه فروشندگانی که می‌خواهند با تجربه کاربری آشنا شوند، نوشته شده است. حتی اگر درباره طراحی اطلاعات کمی داشته باشید، مطالعه این کتاب برای شما بسیار سودمند است.


کتاب‌های بسیاری درباره تجربه کاربری نوشته شده است، اما تعداد کمی از آن‌ها شهامت داشته‌اند تا طیف کاملی از مطالب تجربه کاربری را پوشش دهند. کتاب تجربه کاربری برای مبتدیان، این کار را به خوبی انجام داده است. این کتاب با کنار هم چیدن مطالب قابل درک از تجربه کاربری و طراحی، دید گسترده‌ای به افراد مبتدی ارائه می‌دهد و آن‌ها را تشویق می‌کند تا درمورد موضوعاتی که به آن‌ها علاقه‌مند هستند، عمیق‌تر تأمل کنند.

  • جف گوتلف نویسنده کتاب lean UX

این کتاب برای

  • طراحان سایت
  • طراحان نرم افزار
  • مدیران
  • برنامه نویسان
  • بازاریابان
  • فروشندگان
  • دانشجویان
  • اساتید
  • و همه کسانی که می‌خواهند درباره رفتار کاربران در وب و همچنین تجربه کاربری بیشتر بدانند، مناسب است.

برگه‌هایی از کتاب

کتاب طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان
کتاب طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان
کتاب طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان
کتاب طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان
کتاب طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان
کتاب طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان
کتاب طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان

یک درس از کتاب (صوتی)

 

فایل صوتی: فصل یازدهم: محتوا

درس 78: فرمول درخواست انجام فعالیت از کاربر

در این فایل صوتی یاد می‌گیریم چطور دکمه فراخوان به اقدام یا Call To Action را جذاب، مرتبط با اهداف کسب و کار و خواسته کاربر انتخاب کنیم. با یک فرمول جادویی برای تولید محتوای دکمه‌ها آشنا شده و با چندین مثال، بایدها و نبایدهای استفاده از کلمات را یاد می‌گیریم. حجم این فایل صوتی 5.7 Mb است و 6:18 دقیقه است.

ارزشش رو داره!!

هزینه این کتاب 65 هزار تومان است که شامل هزینه ترجمه، ویراستاری، چاپ و نشر کتاب است. اگر ساکن اصفهان هستید؛ می‌توانید با مراجعه حضوری به دفتر کار یوایکس نت کتاب را از نزدیک ببینید، ورق بزنید و خریداری کنید. اگر هم ساکن سایر شهرهای ایران هستید، با تیم پشتیبانی در واتساپ که لینک آن را در صفحه بالا گذاشتیم، هماهنگ کنید تا در اسرع وقت برای شما ارسال شود. انتخاب نوع پست و هزینه ارسال به عهده شما خواهد بود.

بهرام پور- کتاب تجربه کاربری برای مبتدیان

آقای بهرام پور
مدیر و موسس مجموعه بیشتر از یک و سخنران انگیزشی

این کتاب مفاهیم رو بسیار ساده توضیح داده. من این کتاب رو برای هر کسی که میخواد بدونه اصلا تجربه کاربری چیه و چه کاربردی داره توصیه می کنم.

تبسم موسوی کتاب تجربه کاربری برای مبتدیان

خانم موسوی
دانشجوی طراحی تجربه کاربری

وقتی کتاب رو سفارش دادم سریع به دستم رسید. وقتی درس‌های اول رو مطالعه کردم، اشتیاق بیشتری برای خوندش داشتم. متن کتاب روان، کاربردی و پر از نکات مهم هست که در برخورد با طراحی‌های مناسب متوجه شدم همون نکته‌ها رعایت شدند. بسته‌بندی کتاب و در کنارش دست‌خطی که باسلیقه به یادگار گذاشته شده بود که حس صمیمی و قشنگی داشت. قطعا یکی از کتاب‌هایی هست که به دوستانم هدیه میدم.

محمدپور-کتاب-طراحی-تجربه-کاربری-برای-مبتدیان

خانم قاسمی
طراحی اپلیکیشن، طرای گرافیک و رابط کاربری، دانشجویUX

کتاب بسیار خوبیست و تا این فصلی که دارم میخونم کاملا راضیم. مطالب جالبی خصوصا درباره روانشناسی کاربران گفته که تا الان بهش دقت نکرده بودم و این به من در طراحی یوآی خیلی کمک می کنه.

محمدپور-کتاب-طراحی-تجربه-کاربری-برای-مبتدیان

آقای محمدپور
دانشجوی طراحی تجربه کاربری

کتاب خوبی بود. ذهن رو سمت کاربرشناسی، تمرکز بر اهداف و طراحی کاربرپسند متمرکز می کرد. علم خیلی جذابیه و این کتاب شروع خوبی برای این فیلد هست.